Radiofrekvenční terapie – zvýšení výkonnosti i rychlejší regenerace vrcholových sportovců

Společnost Sportsmed Consultation, která se dlouhodobě věnuje sportovnímu lékařství, přináší do České republiky špičkový rehabilitační přístroj od firmy Medici-H.

Ve čtvrtek 10. listopadu 2016 proběhne v prostorách společnosti představení přístroje VEGA. Jedná se o novou technologii, která na principu vysokofrekvenčních impulsů stimuluje svaly a pomáhá obnovovat ošetřovanou tkáň. V kombinaci s osvědčenými manuálními technikami se jedná o velice účinnou terapii pro vrcholové sportovce. „Tento přístroj používala na letních olympijských hrách 2016 v Riu například italská reprezentace při rehabilitaci svých plavců a naše centrum je momentálně jediné v ČR, kde lze terapii pomocí VEGA provádět,“ podotýká MUDr. Petr Nepraš, který společnost Sportsmed Consultation před několika lety zakládal. „Naším cílem je pracovat se špičkovými přístroji, které dohromady s péčí kvalifikovaných fyzioterapeutů pomáhají našim pacientům rychle se vrátit do běžného života, aniž by je omezovala bolest,“ dodává MUDr. Nepraš. 

Jak vysvětluje MUDr. Nepraš, přístroj ovšem mohou používat i sportovci, kteří žádným zraněním netrpí: „Během aplikace VEGA dochází k lepšímu okysličování svalů, které jsou elastičtější a rychleji reagují. Zároveň dochází k rychlejšímu odplavování kyseliny mléčné, takže se svaly zbaví toxinů a mnohem rychleji zregenerují. Proto tento přístroj můžeme doporučit i zcela zdravým sportovcům před a po velkém sportovním výkonu.“  
Společnost Sportsmed Consultation se ale nezaměřuje pouze na sportovce profesionály. „Mezi naše pacienty patří i rekreační sportovci a v poslední době přibývají i lidé, kteří začali trpět bolestmi zad či končetin na základě nadváhy, která je důsledkem špatného životního stylu.“ popisuje MUDr. Nepraš.

Video z reportáže.