Kolo pro život? Závody jako o život

V Plzni se 19. září roztočilo Kolo pro život a my jako partneři akce jsme samozřejmě přijeli podpořit odhodlané závodníky.

Událost doprovázel svým komentářem moderátor Michal Berka. Promluvil i hokejista Martin Straka, který popřál sportovcům hezké zážitky na trati. A závod skutečně jeho slovům odpovídal. Na 55 km dlouhé trase se jezdci setkali s kořeny, prudkým kopcem i cestou kolem rybníka, který vytvořil v krásném babím létě opravdu nevšední podívanou. 

V 11:30 odstartovala z centra Plzně (náměstí Republiky) ohromující kolona, která letos čítala 750 závodníků a pro Plzeň znamenala rekordní účast. Jako první dosáhnul cíle Matouš Ulman, o setinu vteřiny za ním se jako druhý přiřítil Jiří Hudeček. Mezi ženami zlato vybojovala závodnice Anna Šmídová. O hodinu později odstartovaly další jízdy, jedna po kratší trase o délce 35 km a druhá (Fitness) na 13 km. 

A dopoledne ovládly děti. Skvělou atmosféru jim k tomu vytvořil moderátor Lukáš Beděrka. Dětská trať se letos přesunula do parku před OC Plaza a malí závodníci si vychutnali opravdu pestrý terén. 

Diváci si mohli užít skvělý doprovodný program. Čekaly na ně soutěže v Modré zóně České spořitelny, dvoukolky Seqway, které zařídila plzeňská Techmania, pumptrack od Chupa Chups, Lego stánek nebo výukový stan První pomoci. Město také nabídlo návštěvníkům slevy do ZOO a Dinoparku.