Poradna

Jsme zde pro ty, kteří mají rádi zdravý životní styl. Pomáháme jim být fit a cítit se dobře od prvních krůčků až po zralý věk.

Naším cílem je v tomto hektickém světě vštípit lidem myšlenku, že zdravý životní styl a péče o tělo má velký vliv na naši mysl a dobrou náladu. Nenechte bolest, aby Vás omezila v tom, co máte rádi a v pohybu, který je nezbytný k aktivnímu a plnohodnotnému životu.

Navštivte nás, rádi Vám pomůžeme ☺

 

Klára L.
/ 20.09.2016
Dobrý den. Mému synovi je 13 let. Hraje závodně kopanou a má tréninky 4x týdně a o víkendech zápasy. Opakovaně se mu nyní vrací svalové zranění na stehnech a lýtkách. Dá se s tím něco dělat? Na treninku se vždy 10 minut protahují, ale nepomáhá to.
Odpověď:
Dobrý den. U vašeho syna se pravděpodobně jedná o tzv.“zřetězení úrazů“ tj. stav, kdy jedno svalové či jiné poranění přechází v další. Je to následek nedoléčených zranění, která vedou k přetížení jiné části těla a následně i jeho dalšímu poranění. Váš syn má zátěž jako vrcholový sportovec, ale rehabilitaci prakticky žádnou (10 minut protahování je zcela nedostatečné). Správný poměr zátěže a rehabilitace by měl být 1:4 tzn. na 4 hodiny tréninku 1 hodina rehabilitace. Pokud nebude správně a pravidelně rehabilitovat, zranění se budou s největší pravděpodobností nadále opakovat.
Petr
/ 29.08.2016
Dobrý den. Jsem vášnivý lyžař a prodělal jsem před 2 lety plastiku předního vazu v koleni. Občas koleno po lyžování bolí a je jakoby unavené. Dá se těmto stavům předejít?
Odpověď:
Dobrý den. Koleno po plastice předního zkříženého vazu je vždy náchylnější na zátěž. Je třeba se zaměřit na správné posílení tzv. dynamických stabilizátorů kolena(svaly v okolí kloubu dopomáhající stabilitě). Tato speciální cvičení bývají často opomíjena, ale u operovaného kolena jsou tyto cvičení nutností. Vhodné je také naučit se koleno správně tejpovat (stabilizovat pomocí tejpovacích pásek). Nejvhodnější je absolvovat komplexní rehabilitaci kolena před lyžařskou sezonou a koleno důkladně na sezonu připravit. Stejně jako např. měníte zimní pneumatiku na voze, je třeba připravovat i své tělo na specifickou zátěž.
Jarka
/ 05.08.2016
Manžel má mnoho let bolesti kolenních kloubů. Byl na artroskopii kolena a zjistili mu poškození chrupavky a počínající atrosu. Užíval již několik typů prášků na chrupavku, ale bolest je stále po zátěži.
Odpověď:
Dobrý den. Nevýhodou tzv. “perorálních preparátů“(podávaných ústy), je jejich vstřebatelnost. Je prokázáno, že cestou zažívacím traktem, se vstřebá až 70% účinné látky. Z tohoto důvodu doporučuji jednoznačně aplikovat kvalitní vysokovoskosní chondroprotektivum přímo do kloubu. Cena je sice vyšší, ale jsou mnohonásobně efektivnější. Při rozpočítání ceny na jednotlivé měsíční dávky perorálních preparátů je nakonec cena prakticky stejná.
Šimon P.
/ 19.06.2016
Dobrý den. Hraji rekreačně tenis a již několik měsíců se objevuje bolest nad loketním kloubem. Byl jsem u svého ortopeda, který mi stanovil diagnosu - tenisový loket! A navrhl mi operaci. Je nějaká jiná možnost léčby?
Odpověď:
Dobrý den. Operace je ve vašem případě až poslední možností. Určitě je vhodné nejprve zahájit správnou rehabilitaci a nezbytně i využít tzv. terapii “Rázovými vlnami“. Pokud je tato terapie prováděna správně, má účinnost až 80% bez nutnosti operačního zákroku.
Eva Schimkowská
/ 19.02.2016
dobrý den, již delší dobu mám potíže s levou stranou těla bolí mě rameno, zápěstí, kyčel je možno se objednat na vyšetření? děkuji
Odpověď:
Samozřejmě se můžete objednat na konzultaci k panu doktorovi nebo i na fyzioterapeutické vyšetření, kde Vám specialisté kompletně vyšetří Vaše tělo.
Jarda
/ 01.10.2015
Která onemocnění mohou být rehabilitací léčena?
Odpověď:
Rehabilitace je samozřejmostí u léčby poúrazových stavů, nicméně je i nedílnou součástí terapie degenerativních onemocnění pohybového aparátu. Může pomoci při projevech bolesti, slabosti nebo při omezení hybnosti některé části těla.
S. Šollarová
/ 11.09.2015
Prosím, jak je to u Vás s vyšetřením kyčelního kloubu a kyčelní náhradou, druhy kyč. náhrad, termínem operace a jaké máte přístrojové vybavení na vyšetření. Můj věk 60 let. Děkuji za vyčerpávající odpověď. Hezký den Šollarová
Odpověď:
Základním vyšetřením je RTG dokumentace a klinické vyšetření. Co se týká operačního zákroku, jsme schopni Vám typ a průběh zodpovědět v rámci naší poradny. Vlastní operační zákrok probíhá v rámci lůžkového zařízení, které si zvolíte.
Honza
/ 01.09.2015
Pro koho je rehabilitace/fyzioterapie přínosná?
Odpověď:
Rehabilitační léčba je určená pacientům všech věkových skupin a je zaměřena na zvýšení pohyblivosti a funkce svalově-kloubního systému, úlevu od bolesti a nastolení správných pohybových návyků. Léčba řeší nejen akutní stavy, ale snaží se předejít rozvoji dlouhodobých obtíží.
Michal
/ 15.08.2015
Jaké výkony jsou hrazeny pacientem a jaké zdravotní pojišťovnou?
Odpověď:
Vzhledem k tomu, že naše společnost není vázána zdravotní pojišťovnou, je vše plně hrazeno pacientem. Seznam výkonů a ceník je k dispozici v naší ambulanci. O aktuální informace můžete také požádat na telefonním čísle 371 650 151.
  1 2  
Nenašli jste odpověď na Vaši otázku?
Vložit dotaz